Vienas iš medienos apsaugojimo būdų yra medienos kenkėjų naikinimas. Visos apsauginės medžiagos yra skirtos natūralaus biologinio proceso sustabdymui, todėl jas naudoti reikia labai atsargiai, vadovaujantis gamintojų nurodymais.

Apsauginių priemonių gamintojai nurodo jų veikimo laiką, bet kaip rodo mūsų patirtis apsaugines priemones reikėtų naudoti kas du – keturis metus.

Medienos paviršių padengimas apsauginėmis priemonėmis yra labai panašus į paviršių dažymą t.y. šias priemones galima purkšti, tepti teptuku ar voleliu. Atkreipkite dėmesį į rekomendacijas, kurias gamintojai pateikia ant produktų pakuočių.

Shell-Guard – naudokite šią priemonę apsaugai nuo termitų, skruzdėlių, medgraužių vabzdžių, medienos puvimą sukeliančių grybelių. „Shell-Guard“ tirpalą galima tepti teptuku ar purkšti naudojant purkštuvą, paviršių reikia gerai sudrėkinti (3,79 L bakeliu galima išpurkšti apie 10,03 m2).

shellguardGalima išgręžti skyles ir į jas švirkšti apsauginės medžiagos, arba pilti šią medžiagą tiesiai į kenkėjų būstų angas. Naudojantis šiuo metodu, išeiga yra apie 110 gramų 3 kubiniams metrams.

Tam, kad neleistumėte lietaus vandeniui nuplauti išdžiūvusių apsauginių medžiagų, kurios esant žemai temperatūrai ir gausiam debesuotumui džiūsta apie 1 – 4 savaites, naudokite vandeniui atsparius paviršiaus dažus kaip „Lifeline Ultra-2“ arba „Lifeline Exterior“.

„Shell-Guard“ yra koncentratas, kurį dar reikia skiesti, tuo tarpu “ Shell-Guard RTU “ yra jau paruošta naudojimui medžiaga. Abi šios medžiagos yra bespalvės ir bekvapės.

Apsaugoję medieną nuo kenkėjų, galite pereiti prie 3 žingsnelio.