Kodėl reikia dažyti išorinius rąstinių namų sienų paviršius?

Nudažytas rąstinis namas atrodys gražus;
Jis bus apsaugotas nuo UV spindulių daromos žalos bei neigiamo vandens poveikio;
O svarbiausiai, jūsų rąstinis namas bus apsaugotas nuo puvimo ir grybelių.
Viskas ko reikia norint turėti gražų, nuo aplinkos poveikio apsaugotą rąstinį namą, tai truputėlis rūpestingumo, priežiūros, ir žinoma – kokybiški produktai, sukurti specialiai rąstiniais namams. Tinkamai prižiūrėdami savo namą jau dabar, sutaupytumėte pinigus, kuriuos ateityje reikėtų išleisti namo restauracijai. „Perma-Chink Systems“ – tai geriausi jūsų namo priežiūrai skirti produktai.

Dažai “ Lifeline Ultra-2™ “ tai puiki jūsų namo išorės apdailos sistema. Kompanija nuėjo ilgą tyrinėjimų ir tobulinimų kelią, kad galėtų pasiūlyti jums aukščiausios kokybės vandens pagrindu pagamintus medinių išorės paviršių dažus.

„Lifeline“ impregnantai ir dažai tai geriausios apdailos medžiagos, kokias tik galite rasti mūsų rinkoje. Šios medžiagos išryškina jūsų rąstų paviršiaus tekstūrą. Palyginkite šiuos dažus su bet kurios kitos kompanijos siūlomais produktais, ir pamatysite, jog mes siūlome patį geriausią produktą.
„Lifeline“ sudėtyje esantys polimerai padengia medienos paviršių sukurdami apsaugą tose vietose, kur ji yra reikalinga. Šie dažai suformuoja lankstų paviršių, kuris besitraukdamas ar besiplėsdamas prisitaiko prie sezoninių rąstų „judėjimų“.
Pigmentai ir UV spindulių slopintuvai yra svarbūs komponentai padedantys apsaugoti medieną. UV spindulių slopintuvai padeda prailginti dažų gyvavimo laikotarpį, tačiau jie neatskiriami nuo spalvos pigmentų, kurie ir sukuria ilgalaikę apsaugą nuo UV spindulių, tuo pat metu paryškindami natūralų namo grožį. „Lifeline Ultra – 2“ ir „Lifeline Exterior“ sudėtyje yra šių naudingų pigmentų.
Pigmentai nusilupa ar nusitrina kartu su dažais. Dažydami paviršius tokiais pačiais dažais išvengsite atspalvių, kurie gali susidaryti maišant skirtingus dažus. Rezultatai stulbinantys – po daugelio metų, jūsų namas atrodo taip pat puikiai, kaip ir tą dieną, kai jį pirmą kartą nudažėte. Naudojant įprastinius dažus, su kiekvienu sluoksniu jūsų namo rąstai patamsėja. „Lifeline“ sistema suteikia jums pasirinkimo laisvę, galite rinktis skaidrius dažus, arba tokius, į kurių sudėtį įeina pigmentai.

Visi „Lifeline“ dažai „kvėpuoja“, tačiau neleidžia įsigerti drėgmei, tokiu būdu mediena išdžiūsta ir išlaiko savo natūralias savybes.
„Lifeline“ dažus yra labai paprasta naudoti, jie neskleidžia nuodingų garų, yra nedegūs, o valymui pakanka muilo ir vandens.

Kaip naudoti išorės paviršiams skirtus „Lifeline“ dažus?

Pirmiausiai paviršius reikia padengti dviem sluoksniais „Lifeline Exterior“ arba „Lifeline Ultra – 2“ impregnantų, tuomet galima tepti vieną arba du sluoksnius „Lifeline Advance“ skaidrių arba matinių apsauginių dažų. Apžiūrinėdami ir valydami savo namo rąstų paviršių, atkreipkite dėmesį į esamą dažų būklę, įsitikinkite ar niekur nereikia papildomo „Lifeline Advance“ dažų sluoksnio.

Kai namas bus nudažytas „Lifeline“ dažais, 3-5 metus jam nereikės jokios papildomos priežiūros išskyrus valymą. Jei oro sąlygos jūsų klimatinėje zonoje yra atšiaurios arba rąstų drėgmė yra labai didelė (daugiau nei 20%), gali reikėti papildomos priežiūros.

Rastinio namo priežiūrą turėtų sudaryti:

Pusmečio apžiūra;
Periodinis valymas;
Dažymas.

Ko reikėtų tikėtis?

Iš išorės paviršių dažų yra labai daug tikimasi. Norima, kad dažai apsaugotų namo sienas nuo temperatūrų svyravimo, vėjo, lietaus, sniego ir saulės. Šie aplinkos veiksniai gali skirtingai veikti skirtingas jūsų namo sienas. Dažniausiai, pietinės ir vakarinės sienos (šios dvi pusės yra labiausiai veikiamos saulės spindulių ir karščio) nublunka daug greičiau nei rytinės bei šiaurinės. Sienos, kurias dengia didėlės ir ilgos pastogės, gauna mažiau saulės spindulių, todėl ir blunka daug lėčiau. Bet kuris medinis paviršius nuolatos veikiamas drėgmės ir karščio, bluks daug greičiau, nei apsaugotos vietos.

Rąstų galai turėtų būti įdėmiai apžiūrimi, labiau apsaugomi bei prižiūrimi. Rąstų galai vandenį sugeria apytiksliai dešimt kartų geriau nei rąstų šonai. Apsaugokite rąstų galus su „Log End Seal“ ir išvengsite problemų susijusių su drėkstančiu medžiu (puvimo, pelėsių ir kenkėjų). Sakų tekėjimas gali pasireikšti pirmais metais, kartais neribotam laikui. Dažai ar impregnantai šios problemos išspręsti negali. Sakai gali būti nuimami atšaldžius paviršių ledu, gremžiant su glaistymo lopetėle arba naudojant mineralinį spiritą arba alkoholį.

Laikui bėgant, rąstuose atsiranda įtrūkimų. Į tokius plyšius labai greitai patenka drėgmė. Vandens prisisunkęs rąstas plečiasi ir susitraukinėja labiau nei apsaugota mediena, o tai reiškia, kad rąstinio namo sienos labiau skilinėja. Įsitikinkite, kad visi nukreipti į viršų ir didesni nei 0,64 cm pločio įtrūkimai būtų gerai užsandarinti. Jei plyšiai yra drėgni, pirmiausiai juos apdorokite „Shell-Guard“ (boro pagrindu pagaminta medžio apsauginė priemonė), o po to jau galite užsandarinti. Įsitikinkite, kad plyšio vidus yra sausas ir švarus.

Pastaba: Apvalūs rąstai yra linkę tamsėti arba blukti viršutinėje rąsto dalyje, kur juos tiesiogiai veikia saulė ir lietus. Čia taip pat kaupiasi visokie nešvarumai ir žiedadulkės. Šiose vietose pirmiausiai pasimato dulkės ir kiti nešvarumai.

Patikra

Prieš mums pradedant aptarinėti apžiūros niuansus, štai keletas patarimų. Pirma – nusipieškite nedidelį namo planelį, kurį, tuo metu, kai apžiūrinėsite namą, galėsit nešiotis su savimi. Šiame planelyje galėsite pasižymėti vietas, kuriose reikia kažką padaryti. Antra – apžiūrėdami rąstinį namą, padarykite keletą nuotraukų. Stebėtina, tačiau kartais, vietas, kurias pasižymite būna labai sunku surasti antrą kartą. Trečia – sudarykite sąrašą su visais darbais, kuriuos reikia atlikti. Juk taip paprasta pamiršti pirmosios sienos darbus, kai apžiūrinėjate jau trečią ar ketvirtą.

Kai apžiūrinėjate išorines sienas, atkreipkite dėmesį į tai:

Augalų, kurie yra arčiau nei 45 cm nuo sienos – atlenkite/atitraukite juos nuo sienos;
Lietaus nuotekų ir lietaus surenkamieji vamzdžiai turi veikti puikiai;
Pamatai – medis turėtų būti apie 30 cm virš žemės paviršiaus;
Malkos turėtų būti apie 50 cm atstumu nuo artimiausios namo sienos;
Vietas, kurias labiausiai veikia oro sąlygos (lietus, saulė, vėjas):
– Pietines ir vakarines sienas, šias sienas dažniausiai veikia saulė;
– Sienos į kurias dažniausiai pučia vėjas, nes jos gauna daugiausiai lietaus ir dulkių;
Dėl aplinkos poveikio atsiradusias dėmes:
– Nublukę dažai;
– Vandens žymės ant sienų;
– Vandens žymės ant rąstų galų.
Pastaba:Įsitinkite, kad purkštuvo ar vandens laistytuvo pilamas vanduo nepasiektų sienų, net ir vėjuotą dieną.

 

Eikite prie žingsnio Nr.4 ir sužinosite kaip užsandarinti jūsų rąstinį namą.