Rąstiniai pastatai iš Karelinės Šiaurinės pušies sausuolių „Kelo”

Projektuojami, gaminami, pastatomi ir pilnai įrengiami ekologinai namai, pirtys ar kiti rąstiniai statiniai, naudojant naturalią gamtinę medžiagą – Šiaurinės pušies sausuolį, iš Karelijos.

Apie Šiaurinės pušies sausuolį “Kelo”

          Rąstiniai namai ir pirtys iš Karelijos sausuolio “Kelo”, tai išskirtinai pastatai, kuriem nenaudojami dažai, lakai ir impregnantai. Šiaurinės pušies spalvinė gama rąsto išorėje – sidabrinė, peleninė ir piebaldinio atspalvių, bei oranžiniai geltonos spalvos prie medžio šerdies, pasireiškiančios pjautinėje medienoje. Sidabrinės iš išorės ir gintarinės spalvos vidaus apdailoje, derinys, sukuria nepakartojamą atmosferą, tarsi simbolizuotų ryšį tarp senovės ir jauno. O medinė stogo danga iš maumedžio gontų, lentelių yra puikiai derinama su pastato konstrukcija, kuriai suręsti naudojamas šiaurinės pušies sausuolis.
          Atšiauriomis Karelijos klimato sąlygomis, arti Šiaurinio rato, susiformavo įpatingas 9,5 milijono hektarų miško plotas, besidriekiantis Suomijos ir Rusijos teritorijomis.
          Karelijoje augančių medžių amžius nuo 150 iki 250 metų. Kamieno skersmuo 25 – 50 cm. Tai mediena pasižyminti tankiu ir stiprumu. Baigdama savo gyvenimo ciklą, pušis pirmiausia praranda spyglius, vėliau šakas, o nukritusi žievė atidengia patį kamieną. Išdžiuvusios šiaurinės pušies kamienas, 15-20 metų laikotarpyje, įgauna sidabrinę spalvą su gausiais peleniniais atspalviais, kurį padengia įdomūs nukritusios žievės ir medgraužių pėdsakai. Suomijoje tokius medžius pradėjo vadinti “Kelo”, ir ši medžiaga, turinti vertingų savybių, tapo naudinga statybai.


Konstrukcijos neturi vertikalaus prasėdimo. Taupo laiką

Sienų konstrukcijų gamybai naudojami dar “ant kelmo” išdžiuvę medžiai, kurie leidžia, iš kart, po sienojų surinkimo pereiti prie apdailos darbų, kas taupo nuo 12 iki 18 mėnesių, statybos laikotarpyje.

Dažų ir kitų cheminių medžiagų nenaudojimas

Namai ir pirtys iš pušies sausuolio nereikalauja cheminio apdorojimo – jų nereikia dažyti, lakuoti ar impregnyoti, kas ne tik svarbu Jūsų sveikatai, bet ir sutaupys statybų išlaidas.

Naturali spalva ir amžinas medienos kvapas

Namas ar pirtis iš Šiaurinės pušies – tai praktiškumas ir ekonomiškumas bei senovės ir grožio derinys. Nuotraukose galime pamatyti projekto puikiąją eksterjerinę ir interjerinę pusę, tačiau jos tikrai negali perduoti unikalaus Šiaurinės pušies aromato.


Kaip ruošiama Šiaurinė pušis? Gamybinis procesas

          Meistrai, dirbantys su šia unikalia medžiaga, pasižymi giliomis žiniomis apie mišką, ištobulintais paieškos sugebėjimais, ruošos ir pervežimo srityse. Šis darbas reikalauja didelių įgūdžių ir meistriškumo, nes sunkvežimiai ir traktoriai negali pasiekti tolimiausių miško gelmių, ir net patys sunkiausi kamienai sveriantys iki 2 tonų (12m ilgio ir daugiau nei 60 cm skersmens) yra transportuojami lengvesne technika.
          Vasarą naudojami keturračiai ir lengvi traktoriai su priekabomis. o žiemą – sniego motociklai su specialiomis rogėmis, kuriomis įmanoma rąstus pervežti sunkiu reljefu ir esant dideliems šlaitų nuolydžiams. Tokių rąstų gabenimas per akmenines keteras, upelius ir pelkes – ne kliūtis (statybinės medienos) rąstų paruošimo profesionalams.
          Augantys, sveiki medžiai nėra kertami. Naudojami tik tie medžiai, kuriuos leidžia paimti pati gamta. Pasirinkus rąstinio namo statybai Šiaurinę pušį, ne tik Jūs ir Jūsų vaikai, gyvensite ekologiškame name, bet ir išsaugosite miškus ateities kartoms.
          Visos staklės ir įrengimai yra specialiai priderinti prie darbo su Šiaurine pušimi – pakėlimo mechanizmai, manipuliatoriai, telferiai yra su specialiais griebtuvais, kurie neleidžia pažeisti medienos. O meistrų meistriškumas ir tikslumas yra raktas, į aukščiausios kokybės rąstinių pastatų, sėkmingą gamybą.
          Gamybos cechai aprūpinti visa būtina įranga, kuri skirta įvairių apdailos medžiagų paruošimui – grindims, luboms, interjerui ir baldams. Šie elementai sukuria unikalią atmosferą klientų namuose ir pirtyse.


  • • Šiaurinė pušis ruošiama ir rąstinių pastatų konstrukcijos gaminamos ištisus metus
  • • Individualūs projektai
  • • Siūlome statybas nuo A iki Z. Pilnas darbų organizavimas, kokybės kontrolė
  • • Išorės ir vidaus apdailos elementai iš tos pačios Šiaurinės pušies
  • • Problemas sprendžiame nepriklausomai nuo statybos terminų senaties

Užsakymo procesas

Susipažinimas – formuojama techninė užduotis ir pasirašoma projekto rengimo sutartis
Projektavimas – architektūtinis projektas su išplanavimu ir baldų išdėstymu, konstruktyviniai sprendimai ir detalūs mazgai pritaikant Lietuvos Reglamentą ir “Rąstinių pastatų projektavimo, gamybos ir statybos” taisykles.
Rąstinės konstrukcijos gamyba – sienojų konstrukcija gaminama Rusijoje. Tai pilnai paruošta vidinių ir išorinių sienų konstrukcija su stogo konstruktyvine dalimi.
Statybos aikštelės, nulinio ciklo paruošimas – pamatų, inžinierinių tinklų įrengimas, pas klientą, iš anksto, arba kol pati rąstinė konstrukcija yra gamyboje.
Pastato konstrukcijų surinkimas ir apdaila – vykdoma Jūsų sklype.
Įkurtuvės – Jūsų namas. Pagal etnologų pasakojimus buvo įprasta į naują namą, pirmiausia, įleisti katiną (kartais gaidį ar šunį). Manyta, kad gyvūnas išvaikys negeras dvasias, neigiamą energiją.


Sienojų konstrukcijos komplektą sudaro:

  • • Šiaurinės pušies sausuolio “Kelo” paruošimas
  • • Sienojų (vidinių ir išorinių sienų konstrukcijos) ir visų rąstinių konstruktyvinių elementų gamyba
  • • Konstrukcijos elementų sužymėjimas
  • • Išardymas, supakavimas ir viso konstrukcijos komplekto paruošimas transportavimui
  • • Konstrukcijos surinkimas Užsakovo sklype

Apie kompaniją gamintoją

Ši kompanija yra išskirtinė, rinkoje dirbanti daugiau nei 10 metų ir per tą laiką pastačiusi virš 100 didelių ir mažų statinių, skirtingose klimato sąlygose bei išskirtiniams klientams Rusijoje ar už jos ribų. Didžioji jų dalis yra Maskvos oligarchai, turintys inoringus reikalavimus kokybei ir išskirtinumui.
Kompanija pasižymi sava koncepcija – požiūriu į patį procesą, detalaus projekto ruošimą ir galutinį objekto pridavimą klientui. Akcentuoja projekto smulkmenas ir kontroliuoja jų įgyvendinimą/užbaigimą interjere bei eksterjere. Kreipiamas didelis dėmesys į visus projekto ir objekto aspektus. Jiems savarbus tinkamas visų etapų užbaigimas, todėl visi klientai lieka patenkinti ne tik kokybe bet ir estetiniu vaizdu.

Laikas padaryti pirmą žingsnį …

Projektų katalogas

Atstovas UAB „Kaimo sodyba”

Rusijos kompanijos projektai