Pirmas žingsnis atnaujinant jūsų namą yra paviršiaus valymas. Pašalinkite nešvarumus, kurie ilgainiui susikaupė ant jūsų rąstų. Vietas po dažais ar impregnantais, kuriose pastebėjote grybelio užuomazgas nušveiskite ar nušlifuokite su visais nešvarumais, poromis ar kitais svetimkūniais. Yra keletas būdų kaip nuvalyti purvą ir apdoroti sugadintą rąstinio namo medieną:

Wood ReNew – tai puiki medžiaga, skirta paviršiaus paruošimui dažymui, impregnavimui ar sandarinimui. Šią medžiagą galima naudoti ne tik rąstinio namo sienų apdirbimui, ji puikiai tiks ir grindų bei tvorų paruošimui.
„Wood ReNew“ yra koncentruota pudra, kuri yra maišoma su vandeniu ir purškiama ant medžio. Ši priemonė pašalina dažus, o vietose, kuriose spalva pasikeitusi dėl purvo, pelėsių ar grybelių ją atnaujina.

Wood ReNewPurkšdami tirpalą purkštuvu, paviršių šveiskite iš apačios į viršų. Palikite tirpalą ant rąstinio namo sienos apie 10 minučių, tačiau neleiskite jam išdžiūti užpurkšdami papildomai. Kur reikia, ypač purvinų vietų valymui naudokite vidutinio šiurkštumo šepečius. Kruopščiai trinkite nešvarų paviršių, po to su aukšto slėgo pompa nuplaukite sieną. Labai pažeistose vietose reikėtų padirbėti kruopščiau. Baigę valyti namo sienas, nuplaukite augalus ir krūmokšnius ant kurių pateko šios priemonės.

Oxcon – balina ir pašviesina medžio paviršių, kad nudažius pusiau permatomais dažais rąstas atrodytų natūralesnis. Šią priemonę galima naudoti tiek išorėje tiek viduje esantiems rąstams, grindims, turėklams ir tvoroms.
„Oxcon“ priemonės naudojimui tinka purkštuvai, voleliai ar teptukai. Šios priemonės naudokite daug (paviršius turi būti šlapias), tačiau tolygiai, kitu atveju, lyginant spalvą gali iškilti sunkumų. Palikite tirpalą ant rąstų 10 – 15 min., po to trinkite naudodami daug vandens. Purkškite iš apačios į viršų, o šveiskite iš viršaus i apačią.

 

Jei jau apžiūrėjote savo namą, suradote vietas kuriose rąstai yra pažeisti ir tinkamai jas paruošėte, esate pasiruošę žengti 2 žingsnį.